Svatá Anna u Chotěboře (530 m. n. m.)

 

Lyžařský areál Svatá Anna se nachází v těsné blízkosti města Chotěboře na Vysočině – tedy necelé 2  hodiny cesty z Prahy i Brna. Nadmořská výška  okolí se pohybuje od 450 do 600 metrů a nabízí vynikající terén především pro běžkaře. Na sjezdaře čekají v okolí 20 km další čtyři malé lyžařské areály.

   V našem areálu čeká na lyžaře i snowboardisty 300 metrů dlouhá osvětlená a technicky zasněžovaná sjezdovka, která je strojově upravována. Místní lyžaři pak využívají i okolních luk a tras sousedního motokrosového závodiště – na boulích a skocích se zde vydovádí především ti, kteří hledají větší dobrodružství. V okolí je množství běžkařských stop. Některé jsou v případě dostatku sněhu upraveny skutrem.

   Přímo v Chotěboři můžete najít všechny služby, které patří k malému městu – obchody, restaurace, kino, knihovnu, občasné koncerty, diskotéky a divadelní představení i ubytovací kapacity velmi dobré i průměrné kvality. Z dalších sportovních zařízení je k dispozici zimní stadion, fit-centrum a sportovní hala. V okruhu 20 km pak můžete využít služeb dalších čtyř lyžařských vleků v Želených horách (Trhová Kamenice, Horní Krupá, Horní Bradlo, Hluboká) nebo plaveckého bazénu v Havlíčkově Brodě. Prodej sportovního vybavení včetně servisu lyží a snowboardů zajišťuje firma "Kaba sport" v ulici Krále Jana (asi 1,5 km od sjezdovky).

TIP:    Při návštěvě Chotěboře nesmíte vynechat procházku krásnou zimní přírodou v kaňonu řeky Doubravy. Obří rampouchy na skalách i voda valící se přes zledovatělé peřeje ještě umocňuje magickou atmosféru tohoto místa.

PŘEDEVŚÍM PRO RODINY S DĚTMI...
Lyžařské středisko Svatá Anna patří k malým areálům, v jehož silách není zajistit komplexní služby, které jsou obvyklé v renomovaných horských střediscích, avšak nabízí přátelské nízké ceny, krátké čekací doby a hlavně přátelské domácí prostředí. Lyžování na Svaté Anně pak může být stejně hodnotným zážitkem jako ve velkých areálech.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat